Skład/Działanie 

Połączenie kwasu bursztynowego (1,5%), fragmentarycznego kwasu hialuronowego i wyciągu z szafranu (Crocus Sativus Extract) pozwala przywrócić właściwe nawilżenie skóry, neutralizując jednocześnie szkodliwe działanie wolnych rodników, co wpływa na zmniejszenie postępującego procesu starzenia, stanowiąc tym samym idealne rozwiązanie w zakresie profilaktyki anti-aging.

Zawarty w produkcie niacynamid, kwas traneksamowy i glutation pozwalają  zredukować przebarwienia skórne, nadając efekt silnego rozświetlenia. 

Kwas bursztynowy to naturalny stymulator tkankowy, którzy bierze udział w Cyklu Krebsa (cykl kwasu cytrynowego), który zachodzi w mitochondriach. 

Proces ten jest niezbędnym elementem oddychania komórkowego, czyli pozyskiwania energii z tlenu i innych substancji odżywczych, czego efektem jest wytworzenie cząsteczki energii (ATP) potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dzięki temu Bursztynian sodu zawarty w produkcie będzie skutecznie przyspieszać metabolizm komórkowy, czego efektem jest przyspieszone dotlenienie i odżywienie komórki, przez co znacząco wzrośnie jej potencjał regeneracyjny i możliwość dalszych podziałów, celem zwiększonej produkcji włókien białkowych.

Dodatkowo kwas bursztynowy wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, zmniejszając ryzyko uszkodzeń nici kolagenu i elastyny. 

Innowacyjny kwas hialuronowy w Venome Amber Saffron+ to wielkocząsteczkowy, niesieciowany, fragmentaryczny HA, który posiada idealne właściwości nawadniające i stymulujące skórę 

Skuteczna stymulacja skóry, polega na aktywacji receptora CD44, znajdującego się na fibroblaście, którego 

zintensyfikowane działanie zapo-czątkowuje szybsze podziały ko-mórkowe oraz wysokowydajną re-generację skóry, która opiera się na produkcji kolagenu typu III, nazywanego potocznie młodym kolagenem, którego zwiększona ilość poprawia gęstość i jędrność skóry.

Stymulacja receptora CD44 

możliwa jest jedynie z wykorzystaniem specjalistycznego fragmentarycznego kwasu hialuronowego, który zawiera od 20 do 40 monomerów.  

Redukcja przebarwień

Najistotniejszym elementem schematu powstawania przebarwień jest aktywność enzymu tyrozynazy. W celu redukcji przebarwień niezbędne jest zatem hamowanie jej działania, czyli wykorzystanie w terapii inhibitorów tyrozynazy.  

Zawartość wyciągu z szafranu (Crocus Sativus Extract), który słynie z wysokiej zawartości antyoksydantów takich jak krocyna, likopen, kwercetyna, kaempferol i safranal, wpływa na opóźnienie procesu fotostarzenia, jednocześnie wykazując działanie ochronne przed działaniem szkodliwych dla skóry czynników środowiskowych.

Wyciąg z szafranu dzięki 

bogactwu unikalnych składników skutecznie hamuje aktywność enzymu tyrozynazy, który bierze udział w powstaniu melaniny, czyli barwnika skóry. Dodatkowo ekstrakt z szafranu poprzez wysoką zawartość flawonoidów wykazuje działanie  przeciwzapalne, przyspieszając gojenie się ewentualnych zmian.  

Zastosowanie niacynamidu (witamina B3), glutationu oraz kwasu traneksamowego, czyli inhibitorów tyrozynazy (hamują syntezę melaniny), pozwala na skuteczne niwelowanie powstałych przebarwień i hiperpigmentacji, poprawiając koloryt skóry i sukcesywnie ją rozświetlając. Kompleks pozwala zwęzić ujścia gruczołów łojowych, uszczelniając jednocześnie barierę hydro-lipidową, dzięki czemu cera staje się promienna i gładka.  

Kompleks aminokwasów takich jak prolina i glicyna pozwala odbudować prawidłową siatkę gęstości i jędrności skóry, poprzez bezpośrednie dostarczanie budulca białek niezbędnego do produkcji włókien takich jak kolagen i elastyna. Dodatek pantenolu pozwala łagodzić podrażnienia i regenerować cerę.  

Zalecenia zabiegowe:

-twarz, szyja, dekolt dłonie - 4-6 sesji co 14 dni

-brzuch, rozstępy, blizny - 5-6 sesji

Sesja przypominająca

- co pół roku 

- lub jeden zabieg raz w miesiącu

Kuracja rewitalizująca, która dostarcza komórkom niezbędnych wartości odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki unikalnemu połączeniu  kwasu bursztynowego (1%) i nieusieciowanego kwasu hialuronowego (0,55%) pozwala poprawić jakość i strukturę skóry, znacząco podnosząc poziom nawilżenia oraz minimalizując ilość wolnych rodników tlenowych odpowiedzialnych za uszkadzanie lipidów, białek, w tym włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do szybszego obumierania 

komórek.

Kwas Bursztynowy wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu zmniejsza ryzyko występowania stresu oksydacyjnego, który powoduje nieodwracalne zmiany w DNA komórki. Jednocześnie procesy regeneracyjne zachodzą o wiele szybciej, dzięki czemu skóra jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych i tym samym na powstawanie załamań skórnych.

Wykorzystany w preparacie wielkocząsteczkowy, nieusieciowany Kwas Hialuronowy poprawia poziom nawilżenia tkanek, przywracając odpowiednie środowisko dla aktywności fibroblastów. Odpowiednie stężenie HA przyczynia się do aktywowania mediatorów przeciwzapalnych, spowalniając procesy niszczenia białek. Zastosowane połączenie składników kwasu hialuronowego i bursztynowego w preparacie daje  wysoką skuteczność działania w zakresie:

 -regeneracji skóry

- rekonstrukcji kolagenu tkankowego.

- przeciwdziałania niedotlenieniu i degradacji tkanek

 

Zalecenia zabiegowe:

-twarz, szyja, dekolt dłonie - 4-6 sesji co 14 dni

-brzuch, rozstępy, blizny - 5-6 sesji

Sesja przypominająca

- co pół roku 

- lub jeden zabieg raz w miesiącu

 

 

Succinate  Amber Safron+

opis

 

Succinate Amber Hydro

opis